آموزش نحوه نصب فیش BNC دوربین به کابل کواکسیال

فیش BNC چیست؟

رابط بی اِن سی (فیش BNC) نوع رایجی از رابط آر اف است که به سر کابل کواکسیال بسته می‌شود.

از رابط بی ان سی برای ارتباطات سیگنالهای آر اف، سیگنالهای ویدئویی، رادیو آماتور، سیستم‌های رادیویی هواپیمایی، و انواع زیادی از دستگاه تست الکترونیکی استفاده می‌شود.

کابل کواکسیال چیست؟

کابل هم‌مِحوَر (کواَکسیال) (به انگلیسی: Coaxial cable) یا بافهٔ هم‌محور کابلیست با مغزیِ رسانای داخلی که با پوشش نارسانای منعطفی محصور شده‌است؛ روی این لایهٔ منعطف نیز لایهٔ رسانای نازکی که برای انعطاف بیشتر به هم بافته شده‌است، قرار دارد؛ هدف از این لایه رسانای خارجی جلوگیری از نفوذ نویزهای محیطِ اطرافِ کابل می‌باشد. همهٔ این اجزا، در داخل عایق دیگری محصور شده‌اند.

این کابل‌ها دارای امپدانس مخصوص به خود هستند؛ مثلاً کابل ۵۰ اهمی یا ۷۵ اهمی. کابل مورد استفاده در آنتن ماهواره‌های خانگی و تلویزیونهای همگانی از نوع هم‌محور ۷۵ اهمی هستند. اگر به بدنه آن‌ها دقت کرده باشید، امپدانس و برخی اصطلاحات دیگر آن نوشته شده‌است.

یکی از مشخصات بارز کابل هم‌محور این است که در حالت دریافت سیگنال با آن نویزی نمی‌تواند در طول خط انتقال وارد آن شود و در حالت ارسال سیگنال توسط آن تشعشع و تابشی در طول کابل دیده نمی‌شود؛ یعنی موج انتقالی کاملاً شیلد و محافظت می‌شود.

در این آموزش نحوه استصال فیش BNC دوربین های مداربسته به کابل کواکسیال را به شما می‌آموزیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.